Forumas „Seksualinė prievarta kaip karo ginklas”

2023.03.26
2022 m. vasario 24 d. Rusija užpuolė Ukrainą.
Šio karo metu moterys, vyrai, jauni ir seni žmonės patyrė seksualinį smurtą. Kaip teigia informacinė kampanija „Rape is a war crime”, „seksualinis smurtas Ukrainoje naudojamas kaip karo ginklas. Šių baisių nusikaltimų aukoms reikia visokeriopos paramos, įskaitant profesionalią teisinę, medicininę, psichologinę pagalbą ir jų atstovavimą”.
Gruodžio 13 dieną, visus neabejingus karo metu vykstančiai seksualinei prievartai, kviečiame stebėti labdaros ir paramos fondo FRIDA kartu su Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centru (KOPŽI) organizuojamą nuotolinę apskrito stalo diskusiją-forumą „Seksualinė prievarta kaip karo ginklas”.
Forumo metu skirtingų sričių ekspertės, žvelgdamos iš įvairių požiūrio taškų kalbėsis tiek apie prievartos prieš moteris kare priežastis, tiek apie būdus padėti ją išgyvenusiosioms, tiek mūsų visų galimybes veikti siekiant, kad tai nebesikartotų.
Forumo dalyviai ir jų pasisakymų temos:
• Inga Martinkutė – „Kaip gimė iniciatyva „Rape is a war crime”? Ką žinome apie seksualinę prievartą karuose?”
• Ilona Michailovič – „Kodėl seksualinės prievartos aukos tyli?”
• Julija Zajančkauskaitė – „Kaip kalbėti apie seksualinę prievartą karo ir konfliktų zonose? Ar visuomenės nori apie tai žinoti?”
• Reda Jureliavičiūtė – „Organizacijos „Lygiai” patirtis teikiant pagalbą moterims, nukentėjusioms nuo seksualinės prievartos karo prieš Ukrainą metu”
• Loreta Mačianskaitė – „Ar literatūra apie seksualinę prievartą karuose atlieka prevencinę funkciją? Ar visuomenė nori apie tai žinoti? Ar įmanoma smurto prevencija per kultūrą?”
Forumo moderatorė – KOPŽI centro vadovė Kristina Mišinienė.