Pradedame „Moterų edukacijos centro” veiklų ciklą!

2023.10.21

Tai kūrybinis užsiėmimas, kuriame svarbiausias ne vizualus sprendimas ar rezultatas, o jausmas, kurį sukelia ši kūrybinė praktika.

Piešimo, liejimo akvarele ar bet kokios kitos meninės praktikos žinios nėra privalomos!

Užsiėmimą sudaro trys dalys. Pirmoji – realaus dydžio figūros piešimas tušu. Akademinės figūros piešimo tikslas yra siekti anatominės formos analizės bei tikslumo, tačiau šios veiklos metu kviesime nagrinėti figūrą, kaip vienalytę formą. Nesigilinant į detales, skirtingus bruožus ar fizionomiją, tik plačiais mostais ir judesiais vaizduoti plastišką visumą. Antroji dalis – liejimas akvarele ar spalvotu tušu. Ši dalis yra individuali ir labiau orientuota į darbą su savimi. Bandysime vizualiai užfiksuoti konkrečią vietą, pasirinktą motyvą, gyvenimo etapą, kokį nors jausmą ar tiesiog spalvų kombinaciją, kurią Jums tuo metu norėsis pavaizduoti. Trečioji užsiėmimo dalis – darbų apžvelgimas ir aptarimas.
Priemonės, kurių prireiks šios veiklos metu, bus suteikiamos.

Užsiėmimą ves jaunosios kartos menininkė Neda Naujokaitė. Neda Naujokaitė (g. 2000) yra baigusi Kauno dailės gimnaziją ir Tapybos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2021–2022m. studijavo Olandijoje, ArtEZ akademijoje, BEAR programoje. Nuo 2016m. dalyvauja grupinėse parodose bei projektuose. Nuo 2021 m. projektuose su užsienio menininkais. 2022 m. užėmė pirmą vietą Algimanto Švėgždos vardo piešinių konkurse, tais pačiais metais tapo „XIV Jaunojo tapytojo prizo“ konkurso finalininke. 2023m. surengė savo pirmąją personalinę parodą Inside/Outside, Galerijoje Akademija, Vilniuje. Tų pačių metų vasarą apsigynė Tapybos bakalauro studijas su paroda Inside/Outside, Galerijoje VARTAI, Vilniuje. Taip pat, menininkė tapo ir šių metų „XV Jaunojo tapytojo prizo“ konkurso finalininke.

Renginys yra „Moterų edukacijos centro” dalis. „Moterų edukacijos centras” – socialinio verslo pilotinis modelis. Visos užsiėmimų metu sukauptos lėšos bus panaudotos fondo FRIDA smurto lyties pagrindu prevencinėms veikloms vykdyti.

Užsiėmimo kaina – 10 eurų (pageidaujantiems išduodama sąskaita- faktūra).
Pradžia – 15:00 val.
Užsiėmimo trukmė – apie 2 val.
Vietų skaičius ribotas.
Registracija – https://forms.gle/KYWhpdfLHG2hr2pJ7 (užpildžius formą, gausite informaciją dėl apmokėjimo. Jūsų registracija bus patvirtinta po apmokėjimo). Registracijas stabdoma spalio 26 d. arba užsipildžius vietoms.

Renginį iš dalies finansuoja LR SADM.